News

Wyniki III naboru do Centrum Mistrzostwa Informatycznego

by Administrator CMI -

14 lipca br. Rada Programowa zatwierdziła listę z wynikami I etapu naboru na granty do III edycji Centrum Mistrzostwa Informatycznego. 

Nabór wniosków zakończył się 15 czerwca, od tego czasu Komisja Przyznająca Granty sprawdzała i oceniała wnioski pod względem formalnym i merytorycznym. Do III edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego wnioski składali ubiegłoroczni grantobiorcy oraz osoby aplikujące po raz pierwszy.  Łącznie złożono 1934 wnioski. Kandydaci, którym nie zostały przyznane granty mogą odwołać się od decyzji Komisji Przyznającej Granty do 30 lipca 2021 r.  

Grantobiorcy, którzy będą realizowali grant po raz pierwszy wezmą udział w 288-godzinnym szkoleniu na jednej z uczelni partnerskich: Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Gdańskiej, Politechnice Wrocławskiej i Akademii Górniczo Hutniczej, które będą trwały od września do maja.

baner1140x365_liga_2021.png baner1140x365_dokumenty_2.png baner1140x365_inaguracja%20%281%29.png

Rekrutacja przedłużona do 15 czerwca 2021 r.

by Administrator CMI -

Generator pracuje pełną mocą! Ponad 1100 wniosków zostało już złożonych, a kolejne są w trakcie składania.

Dla wielu osób jednak ten termin okazał się zbyt krótki. Dlatego wydłużamy rekrutację do 15 czerwca.

Wszyscy zestresowani tym, czy zdążą ze złożeniem wniosku przed północą, mogą wziąć głęboki oddech. Nie zamykamy dziś generatora, możecie spokojnie dokończyć składanie wniosku.

A tych, którzy jeszcze ciągle się wahają i zastanawiają, czy warto składać wniosek, czy dostaną się do projektu, uspokajamy, że mamy jeszcze dużo wolnych miejsc dla nowych grantobiorców. Nie ma się więc co zastanawiać, tylko czym prędzej wchodzić do generatora i aplikować: https://generator.cmi.edu.pl.

baner1140x365_wyniki-rekrutacji_popr.png baner1140x365_wyniki-rekrutacji2%281%29.png baner1140x365_maj_terminy.png baner1140x365_maj_terminy_1%20%281%29.png

FINAŁ Zawodów Algorytmicznych

by Administrator CMI -

Już niebawem, bo w dniach 22-23 maja 2021 r. odbędzie się FINAŁ Zawodów Algorytmicznych „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Przypominamy, że Zawody Algorytmiczne to nie tylko możliwość sprawdzenia wiedzy zdobytej na kółkach CMI, ale przede wszystkim doskonała zabawa.

W FINALE uczniowie biorą udział w jednej z trzech kategorii:

  • Skrzaty – poziom podstawowy, dla uczniów szkół podstawowych, z klas IV - VIII, którzy programują w języku Scratch
  • Gnomy – poziom średniozaawansowany, dla uczniów z klas IV - VIII szkół podstawowych oraz I klasy szkoły ponadpodstawowej, którzy swoje programy tworzą w językach Python oraz C++
  • Gremliny – poziom zaawansowany, dla uczniów z klas IV - VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy swoje programy tworzą w językach Python oraz C++

Ci, którzy chcieliby wziąć udział w finale zawodów, a nie uczestniczą w kołach informatycznych, wykazujący jednakże mistrzowski poziom w zakresie kodowania, programowania i informatyki, również mają możliwość wzięcia udziału w FINALE. Wypełniając Dzikie karty dostępu i wysyłając na adres zawody@cmi.edu.pl, zgłaszacie swoją chęć uczestniczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem II Zawodów algorytmicznych CMI w zakładce Konkursy i zawody

Dla wygranych uczestników finału czekają atrakcyjne nagrody!

Trzymamy kciuki za Was wszystkich!


Jak wypełnić wniosek o grant?

by Administrator CMI -

Jak wypełnić wniosek o grant? To proste!

Żeby aplikować o grant w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, trzeba złożyć wniosek w generatorze wniosków https://generator.cmi.edu.pl. Dla niektórych sama nazwa generator wniosków może być przerażająca i odstraszać przed aplikowaniem. Jednak wniosek o grant w CMI ostał przygotowany z myślą o aplikujących. Postaraliśmy się, żeby był w miarę przejrzysty, a jego wypełnienie proste i intuicyjne. Wiemy jednak, że czasem jest łatwiej jeśli skorzystamy z instrukcji. Dlatego przygotowaliśmy tutorial, w którym aplikujący krok po kroku mogą zobaczyć jak wygląda wypełnienie wniosku.

Link do tutorialu: https://youtu.be/ix8SCLNOHFQ

Older topics...