News

Nabór do drugiej edycji CMI zakończony

Nabór do drugiej edycji CMI zakończony

by Administrator CMI -
Number of replies: 0

1230 – tyle wniosków o grant zostało złożonych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Czerwiec w CMI upłynął nam przede wszystkim na intensywnej pracy przy rekrutacji do drugiej edycji projektu. Początkowo miała ona zakończyć się 15 czerwca, jednak w odpowiedzi na prośby przyszłych i obecnych grantobiorców, dla których ten termin okazał się za krótki, przedłużyliśmy ją do 29 czerwca, dzięki czemu wnioski mogło złożyć dodatkowe kilkadziesiąt osób.

Do drugiej edycji projektu aplikują dotychczasowi grantobiorcy, biorący wcześniej udział w pierwszej edycji. Poprowadzą koła naukowe kontynuując przygodę w uczniami, z którymi rozpoczęli ją w tym roku szkolnym. Część z nich poprowadzi nowe grupy, z nowymi uczniami, niektórzy zdecydowali się działać w ramach CMI ze zdwojoną siłą i aplikować o dwa granty, prowadząc tym samym w tym roku aż dwa koła

Ponad połowa wniosków, została złożona przez nowych uczestników. Co tym bardziej nas cieszy, że tylu nowych nauczycieli i edukatorów w nowym roku szkolnym zdecydowało się na odkrywanie i rozwój uczniowskich talentów informatycznych oraz postawiło na rozwój swojej kariery i umiejętności. 

Oni oprócz prowadzenia koła wezmą udział w 288h szkoleń na jednej z 5 uczelni partnerskich: Politechnice Łódzkiej, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Wrocławskiej, Politechnice Gdańskiej i AGH w Krakowie.

Wyniki rekrutacji poznamy w drugiej połowie lipca. Za wszystkich mocno trzymamy kciuki!