Aktualności

Start naboru do II edycji

Start naboru do II edycji

Napisane przez: Administrator CMI
Liczba odpowiedzi: 0


Wystartował nabór do drugiej edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Rekrutacja potrwa od 21 kwietnia do 15 czerwca. Zapraszamy!

21 kwietnia rozpoczął się nabór do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To już druga edycja projektu, który ma na celu podnoszenie kompetencji nauczycieli z zakresu programowania i nauczania informatyki oraz jej popularyzację wśród uczniów. Odkrywanie i pielęgnowanie w nich talentów informatycznych.

W pierwszej edycji wzięło udział ponad 350 grantobiorców z całego kraju, którzy uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych organizowanych przez uczelnie partnerskie Politechnikę Łódzką, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Gdańską, Politechnikę wrocławską, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz prowadzili koła informatyczne w swoich szkołach lub innych placówkach związanych z edukacją.

Każdy z grantobiorców otrzymał również grant finansowy w wysokości 800 zł miesięcznie, przeznaczony na działalność związaną z realizacją koła informatycznego i samokształcenie, podnoszenie własnych kompetencji, wraz ze wsparciem w jego rozliczeniu.

A także zestawy robotyczne, do pracy w kołach, dostęp do materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć. Grantobiorcy są również w trakcie trwania całego projektu objęci opieką mentorów i ekspertów.

Bardzo ważną wartością projektu jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami projektu. Dzielenie się pomysłami, inspirowanie się do i w działaniu.

Grantobiorcy spotykali się nie tylko podczas zjazdów szkoleniowych na uczelniach, ale również wspólnie wyjeżdżali na wydarzenia związane z edukacją i technologią. Odwiedzali się również wraz z uczniami na zajęciach kółek, aby dzieci mogły się wzajemnie od siebie uczyć.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, to również zawody dla uczniów, do których są przygotowywani podczas zajęć kółka, a w których współzawodniczą na trzech etapach: lokalnym, regionalnym i centralnym.

W drugiej edycji wezmą udział dotychczasowi grantobiorcy, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z CMI i będą kolejny raz aplikować o grant, oraz nowi uczestnicy, którzy dopiero dołączą do projektu. Tych szczególnie serdecznie zapraszamy do aplikowania. W CMI można złożyć wnioski o maksymalnie 2 granty, czyli prowadzić maksymalnie 2 koła informatyczne.

Jeśli jesteś osobą pełną pasji, otwartą na nowe wyzwania, nieustannie chcesz się rozwijać i samorealizować? Z zaangażowaniem przekazujesz swoją wiedzę uczniom, potrafisz odkrywać wśród nich nowe talenty, a do tego chciałbyś poprowadzić koło informatyczne? Zapraszamy serdecznie do CMI

O szczegółach projektu czytaj na naszej stronie.

Tu możesz zapoznać się z dokumentami grantowymi , a tutaj możesz aplikować o grant.

Dołącz do programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego - to najlepsza inwestycja w siebie i uczniów w dobie cyfryzacji.