Aktualności

Zaprogramowana Małopolska

Zaprogramowana Małopolska

Napisane przez: Administrator CMI
Liczba odpowiedzi: 0

Od 20 maja do 14 czerwca w Krakowie trwa Małopolski Festiwal Programowania "Małopolska Koduje", który ma na celu promocję działań związanych z nauczaniem programowania. Jego odbiorcami są małopolscy uczniowie, nauczyciele i rodzice.  Wydarzenie to przede wszystkim moc atrakcji dla małych i dużych koderów: zajęcia z programowania i robotyki, wykłady, spotkania z programistami, pokazy druku 3D i wiele innych.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem: “W czym zastąpią nas roboty i sztuczna inteligencja”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na potencjał sztucznej inteligencji i robotów jako technologii przyszłości, która coraz prężniej wkracza w szerokie obszary życia człowieka. W sposób szczególny promując technologię sztucznej inteligencji i szerzej mechatronikę w edukacji, pokazując jednocześnie, że jest to obszar dla kooperacji świata edukacji, nauki oraz biznesu. Dlatego w ramach tegorocznego Festiwalu 31 maja odbędzie się konferencja naukowa  “W czym zastąpią nas roboty i sztuczna inteligencja – fakty i mity”.

Konferencja to wyjątkowe spotkanie i przestrzeń do debaty na temat możliwości wykorzystania AI oraz robotów w edukacji, nauce i biznesie w zakresie kreowania przyszłości edukacyjnej uczniów i studentów oraz rynku pracy.

Podczas konferencji przedstawiona zostanie idea CMI w wystąpieniu Beaty Chodackiej z AGH, która w wykładzie Nauczyciel informatyki mistrzem – Centrum Mistrzostwa Informatycznego zaprezentuje jak ważnym i potrzebnym a jednocześnie niezwykle ciekawym projektem w dobie sztucznej inteligencji i postępującej cyfryzacji jest CMI.

Więcej informacji na stronie http://malopolskakoduje.pl/