News

Centrum Mistrzostwa Informatycznego na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

Centrum Mistrzostwa Informatycznego na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

by Administrator CMI -
Number of replies: 0

W miniony weekend odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w których jako Centrum Mistrzostwa Informatycznego wzięliśmy udział. Promowaliśmy nasz projekt w Łodzi i Warszawie.

W piątek 10.05.2019 w Centrum Technologii Informatycznych Politechniki Łódzkiej zorganizowaliśmy zajęcia z algorytmiki i robotyki dla dzieci i młodzieży, na których mogli między innymi rozwinąć myślenie logiczne i kreatywne. Udostępniliśmy im również do zwiedzania serwerownię Centrum Technologii Informatycznych. Ogromną ciekawość dzieci wzbudziła prezentacja łazików marsjańskich, bolidów i dronów zaprojektowanych przez uczestników Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej.

Najważniejszym punktem Dni Otwartych było spotkanie dla przyszłych uczestników programu CMI – I Ty możesz zostać Grantobiorcą!

Na spotkaniu przyszli uczestnicy programu dowiedzieli się co daje uczestnictwo w CMI, jak będą wyglądały szkolenia, jak wypełnić wniosek grantowy, na co można przeznaczyć grant. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowanie nauczycieli, którzy chcą poprowadzić koła naukowe z informatyki.

W Warszawie stoisko CMI było częścią miasteczka DOFE, które 10-11.05.2019 usytuowano przy Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego promowaliśmy na specjalnie przygotowanym stoisku oraz poprzez preznetację na scenie głównej. Na naszym stoisku można było porozmawiać z partnerami, o tym jak wygląda udział w CMI, co dzięki niemu można zyskać. Przyszli uczestnicy projektu otrzymali odpowiedź na każde nurtujące ich pytanie.

Odwiedzający nasze stoisko mieli również okazję poznać prawdziwie mistrzowskie projekty uczniów z Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego z Jastrzębia Zdroju.

Mieliśmy też możliwość zaprezentowania naszego projektu na żywo w programie Pytanie na Śniadanie, gdzie Barbara Halska członkini Rady Programowej CMI poza przedstawieniem projektu opowiedziała również o mistrzowskich projektach swoich uczniów.

Łódź

Dziecko gra w grę na tablecie.

Dziewczyny naprawiają mały robocik śrubokrętem.

Wszystkie dzieci, które przyszły na DOFE.

Trzech chłopaków przy skrzynce serwerowej.

Organizatorzy na stołem reklamowym DOFE i CMI.

Organizator przekazuje broszurę reklamową dotyczącą CMI.

Warszawa

Warszawa DOFE 1

Warszawa DOFE 2

Warszawa DOFE 3

Warszawa DOFE 4

Warszawa DOFE 5