Aktualności

Konferencja Prasowa Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Ministerstwie Cyfryzacji

Konferencja Prasowa Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Ministerstwie Cyfryzacji

Napisane przez: Administrator CMI
Liczba odpowiedzi: 0

7.05.2019 r. odbyła się konferencja prasowa dotycząca Centrum Mistrzostwa Informatycznego w Ministerstwie Cyfryzacji, podczas której minister cyfryzacji Marek Zagórski, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa Wojciech Szajnar oraz rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak opowiedzieli zebranym dziennikarzom o idei, działaniu, procesie otrzymania i realizacji grantów w CMI.

- Chcemy, już od poziomu szkoły podstawowej zaczynać pracę z tymi najzdolniejszymi. CMI to jeden z komponentów całego procesu kształcenia informatyków – powiedział minister Marek Zagórski. - Zapraszamy wszystkie szkoły i wszystkich nauczycieli. Mamy nadzieję, że nawet jeśli nie wszystkie szkoły się dostaną, to uruchomi to pewien proces, bo wspaniałych młodych ludzi nam nie brakuje – dodał.

 - Systemowe wsparcie o zasięgu krajowym pozwoli na wyrównanie szans młodzieży z różnych zakątków Polski – zaznaczył dyrektor Wojciech Szajnar. - Dla wielu uzdolnionych uczniów będzie to szansa na rozbicie szklanego sufitu, przejście na nieosiągalny do tej pory dostęp do wysokiej jakości zajęć informatycznych – dodał.

- Jako rektor uczelni technicznej szczególnie doceniam znaczenie rozwoju technologii IT i dlatego uznałem, że zbudowanie takiego projektu, jakim jest Centrum Mistrzostwa Informatycznego to wyzwanie, a jednocześnie nasz cywilizacyjny i społeczny obowiązek – powiedział prof. Sławomir Wiak, podkreślił również że - Jesteśmy cały czas w dobie rewolucji cyfrowej i dlatego potrzebni są nam mistrzowie informatyki.

Konferencja dostępna jest pod linkiem: https://tiny.pl/tr3s5