News

Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio

Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio

by Administrator CMI -
Number of replies: 0

We wrześniu i październiku Centrum Mistrzostwa Informatycznego wzięło udział w cyklu konferencji OSEregio, zorganizowanych przez NASK. W Ostrołęce, Policach, Białej Podlaskiej i Białymstoku odbyły się spotkania będące okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych szkół, kuratoriów, bibliotek. Tworzące płaszczyznę do nawiązywania współpracy, inspirujące środowisko, w którym każdy ma możliwość wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie kształcenia.

Podczas konferencji omawiano korzyści jakie niesie dla systemu edukacyjnego wdrażany system Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Projekt w swoim podstawowym założeniu ma zapewnić szkołom dostęp do szybkiego Internetu opartego na technologii światłowodowej oraz system bezpieczeństwa i treści edukacyjne, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych.

Zaproszeni goście wzięli udział w debacie panelowej „Uczeń w cyfrowym świecie”, gdzie poruszano kwestie z związane zarówno z szansami jakie daje internet i nowe technologie, ale również z zagrożeniami jakie ze sobą niesie. Uczestnicy konferencji mogli też wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach.

  1. Nowe trendy i wyzwania w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online
  2. Lekcja: Enter. Świat nowej edukacji
  3. Nowe technologie w edukacji, jak wykorzystać smartfon w szkole?
  4. Jak uczyć myślenia programistycznego od najmłodszych lat?

– czyli przeżyjmy to jeszcze/pierwszy* raz (*niepotrzebne skreślić).

Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadziło ostatni z warsztatów. Konferencja była doskonałą okazją do spotkania z potencjalnymi przyszłymi grantobiorcami oraz dyrektorami szkół. Na stoisku CMI każdy uczestnik konferencji otrzymał informacje o projekcie, warunkach rekrutacji, szczegółach udziału

Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio 1
Białystok - Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio
Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio
Ostrołęka - Centrum Mistrzostwa Informatycznego na OSEregio