News

Zawody Algorytmiczne CMI dla uczniów

Zawody Algorytmiczne CMI dla uczniów

by Administrator CMI -
Number of replies: 0

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, to nie tylko szkolenia i grant dla nauczycieli, to również zawody algorytmiczne dla uczniów. Zawody to świetna szansa, żeby poprzez współzawodnictwo, ale przede wszystkim pracę w grupie (ponieważ zawody są zespołowe), sprawdzić w praktyce wiedzę zdobytą na kółkach CMI.


Start pierwszego etapu zawodów już niebawem – 09.03.2020.

Uczniowie będą mogli sprawdzić się na 3 poziomach, kolejno: lokalnym - w systemie online od 09.03.2020 do 22.03.2020r,  regionalnym, który odbędzie się jednocześnie na wszystkich uczelniach partnerskich 17.04.2020r., ogólnopolskim – czyli finale zawodów, który odbędzie się 7.06.2020 na Politechnice Łódzkiej.

Uczestnicy zawodów będą podzieleni na 3 kategorie, ze względu na wiek i poziom zaawansowania: Skrzaty – klasy IV-VIII szkoły podstawowej, którzy zadania będą rozwiązywać w języku Scratch;

Gnomy – klasy IV-VIII szkoły podstawowej, którzy zadania będą rozwiązywać w języku Python lub C++ na poziomie średniozaawansowanym;

Gremliny – klasy IV-VIII szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe którzy zadania będą rozwiązywać w języku Python lub C++ na poziomie zaawansowanym.

 

Na wygrane drużyny czeka nie tylko satysfakcja, ale także atrakcyjne nagrody.

Trzymamy kciuki za Wszystkich Uczestników.