Aktualności

Finał Zawodów!

Finał Zawodów!

Napisane przez: Administrator CMI
Liczba odpowiedzi: 0

Czas zawodów w Centrum Mistrzostwa Informatycznego to swego rodzaju kulminacja i podsumowanie całorocznej pracy naszych Grantobiorców i Grantobiorczyń z uczniami i uczennicami, uczęszczającymi na zajęcia kół informatycznych CMI.

20-21 maja odbyły się III Ogólnopolskie Zawody Projektowe Centrum Mistrzostwa Informatycznego, natomiast 27-28 miały swój finał miały IV Ogólnopolskie Zawody Algorytmiczne Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

W zawodach projektowych udział wzięło 144 młodych ludzi, a w algorytmicznych 128 uczestników i uczestniczek kół CMI.

Zespoły rywalizowały między sobą w zawodach projektowych mierząc się z niezwykle kreatywnymi zadaniami przygotowanymi przez zespół CMI pod opieką dr. inż. Marcina Markowskiego z Politechniki Wrocławskiej. W zawodach algorytmicznych powstawanie zadań koordynował i współtworzył dr. hab. inż. Bartłomiej Stasiak z Politechniki Łódzkiej wraz z ekspertami i ekspertkami z wszystkim uczelni partnerskich w projekcie CMI.


W obu typach zawodów uczniowie i uczennice podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe:

W zawodach projektowych:

  • Miniboty – poziom podstawowy, dla uczniów szkół podstawowych z klas IV - VI,
  • Raptory – poziom średniozaawansowany, dla uczniów z klas VII - VIII szkół podstawowych,
  • Predatory – poziom zaawansowany, dla uczniów szkół ponadpodstawowych.


W zawodach algorytmicznych:

  • Skrzaty – poziom podstawowy, dla uczniów szkół podstawowych, z klas IV - VIII, którzy programują w języku Scratch
  • Gnomy – poziom średniozaawansowany, dla uczniów z klas IV - VIII szkół podstawowych oraz I klasy szkoły ponadpodstawowej, którzy swoje programy tworzą w językach Python oraz C++
  • Gremliny – poziom zaawansowany, dla uczniów z klas IV - VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy swoje programy tworzą w językach Python oraz C++
W czasie gdy młodzi zmagali się z zadaniami Grantobiorcy i Grantobiorczynie wzięli udział między innymi w warsztatach STEAMowych w pracowni PAKT Politechniki Łódzkiej. A i dla uczniów i uczennic, po zakończonych rundach zawodów, czekały atrakcje robotyczne zapewnione przez zespół PAKTu.