Aktualności

Start naboru do 3 edycji Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Start naboru do 3 edycji Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Napisane przez: Administrator CMI
Liczba odpowiedzi: 0

Wystartował nabór do trzeciej edycji projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Rekrutacja potrwa od 14 kwietnia do 31 maja. Zapraszamy!

14 kwietnia rozpoczął się nabór do Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To już trzecia edycja projektu, którego celem jest podnoszenie kompetencji nauczycieli i nauczycielek oraz edukatorów i edukatorek z zakresu algorytmiki i programowania oraz nauczania informatyki, a także odkrywanie i rozwijanie talentów informatycznych uczniów.

W poprzednich edycjach wzięło udział ponad 800 grantobiorców z całego kraju. Znakomita większość z nich kontynuuje i będzie kontynuować przygodę z CMI w kolejnych edycjach.

Projekt skierowany jest do pasjonatów algorytmiki i programowania z całej Polski. Zakłada podniesienie kompetencji 1500 uczestników. Na kolejnych chętnych czekają jeszcze wolne miejsca.

W Centrum Mistrzostwa Informatycznego grantobiorcy uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych organizowanych przez uczelnie partnerskie Politechnikę Łódzką, Politechnikę Warszawską, Politechnikę Gdańską, Politechnikę Wrocławską, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz prowadzili koła informatyczne w swoich szkołach lub innych placówkach związanych z edukacją.

Każdy z grantobiorców otrzymuje grant finansowy w wysokości 6400 zł lub dwa granty o łącznej wartości 12800 zł, w przypadku prowadzenia dwóch kół. Środki te może przeznaczyć na działalność związaną z realizacją koła informatycznego i samokształcenie, podnoszenie własnych kompetencji, rozwijanie zainteresowań związanych z algorytmiką i programowaniem.

Kolejnymi benefitami jakie otrzymują uczestnicy projektu są zestawy robotyczne, do pracy w kołach, dostęp do materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć. Grantobiorcy są również w trakcie trwania całego projektu objęci opieką mentorów i ekspertów.

Bardzo ważną wartością projektu jest możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami projektu. Dzielenie się pomysłami, inspirowanie się do i w działaniu. Wspólne spotkania, w ramach prowadzonych kółek oraz udział w wydarzeniach związanych z edukacją i technologią.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego, to również zawody algorytmiczne i projektowe dla uczniów, do których są przygotowywani podczas zajęć kółka, a w których współzawodniczą na trzech etapach: lokalnym, regionalnym i centralnym.

W trzeciej edycji wezmą udział dotychczasowi grantobiorcy, którzy chcą kontynuować swoją przygodę z CMI i będą kolejny raz aplikować o grant, oraz nowi uczestnicy, którzy dopiero dołączą do projektu. Tych szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. W CMI można złożyć wnioski o maksymalnie 2 granty, czyli prowadzić maksymalnie 2 koła informatyczne.

Jeśli jesteś osobą pełną pasji, otwartą na nowe wyzwania, nieustannie chcesz się rozwijać i samorealizować? Z zaangażowaniem przekazujesz swoją wiedzę uczniom, potrafisz odkrywać wśród nich nowe talenty, a do tego chciałbyś poprowadzić koło informatyczne? Zapraszamy serdecznie do CMI

O szczegółach projektu czytaj na naszej stronie.

Tu możesz zapoznać się z dokumentami grantowymi, a tutaj możesz aplikować o grant.

Dołącz do programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego - to najlepsza inwestycja w siebie i uczniów w dobie cyfryzacji.

Obraz informujący o starcie rekrutacji